Імпорт кореневого сертифіката

Імпорт кореневого сертифіката для оглядача Інтернета MS Internet Explorer та поштових клієнтів MS Office Outlook та MS Outlook Express

Перелічені програми від Microsoft не мають власних окремих сховищ сертифікатів. Вони користуються спільним центральним сховищем операційної системи Windows, яким, окрім них, також користуються багато інших програм та служб, в тому числі не тільки від Microsoft. Отже, якщо до цього центрального сховища імпортувати новий кореневий сертифікат, його одразу "побачать" усі програми, які цим сховищем користуються. Деяки хитрі програми, зокрема Internet Explorer, зчитують список кореневих сертифікатів лише під час свого запуску, отже, може виникнути необхідність їх перезавантажити. Сертифікати системного сховища в примусовому порядку діють і використовуються усіма користувачами системи. Додавати сертифікати в центральне сховище операційної системи або видаляти їх мають право лише користувачі з правами адміністратора на даному комп'ютері.

Окрім системного сховища, кожен користувач також має власне особисте сховище сертифікатів, яке є властивістю його профіля. Особисте сховище сертифікатів користувача складається з дзеркальної копії системного сховища, яку користувач змінити не може (ReadOnly) плюс його додаткові особисті сертифікати, які він може вільно додавати або видаляти, але ці сертифікати діють на програми не всіх, а тільки цього користувача. Іншими словами, якщо Ви є адміністратором Вашого комп'ютера, Ви можете імпортувати кореневий сертифікат або в центральне системне сховище, в результаті чого він буде доступний для програм всіх користувачів комп'ютера, або в свое особисте сховище, в результаті чого він буде доступний лише для Ваших особистих програм. Очевидно, краще виконати першу операцію. Якщо ж Ви не є адміністратором Вашого комп'ютера, Ви можете виконати тільки другу операцію (див. рисунок).

Кореневий сертифікат сервера являє собою маленький текстовий файл UnivNetUA.cer . Завантажте та збережіть його на жорсткий диск Вашого комп'ютера, запустіть як звичайну програму і виконайте послідовність дій, представлену на рисунку. Не забудьте завершити роботу майстра імпорта кнопкою FINISH. Не бійтесь імпортувати сертифікат! Він шукається в сховищі лише тими програмами, які з'єднуються з сервером MAIL.UNIV.NET.UA. До інших програм на Вашому комп'ютері він не має відношення.

Internet Explorer 6

Другий спосіб імпорта - програма MMC (Microsoft Management Console). Для того, щоб відкрити особисте та системне сховища для виконання різних адміністративних операцій, в тому числі імпорта, потрібно з командної строки ввести команду MMC і за допомогою меню FILE | ADD/REMOVE SNAP-IN додати відповідно інструменти Certificates-CurrentUser та Certificates-LocalComputer (див. рисунок).

Internet Explorer 6

Імпорт кореневого сертифіката для оглядача Інтернета Mozilla Firefox та поштових клієнтів Mozilla Thunderbird та TheBat!

Програми третіх виробників, як правило, не користуються спільним сховищем сертифікатів операційної системи Windows, а мають свої власні сховища. На першому рисунку нижче представлена послідовність дії для імпорта сертифіката в оглядач Інтернета Mozilla Firefox та в поштовий клієнт Mozilla Thunderbird. На останньому рисунку представлена та сама операція для поштового клієнта TheBat!

Internet Explorer 6

Internet Explorer 6

Повернутись на попередню сторінку